Punkt pobrań czynny poniedziałek-piątek 8.00-11.00


Badania laboratoryjne

Większość badań powinno wykonywać się na czczo – tzn. bez śniadania, między godziną 7 a 9 rano. W dniu poprzedzającym badania zaleca się również spożycie lekkiej kolacji do godziny 18.


Mocz

Do badań rutynowych oddajemy mocz poranny. Przy zachowaniu podstawowych zasad higieny, pierwszą porcję moczu oddajemy do toalety, a potem do uprzednio przygotowanego pojemniczka pobranego wcześniej w naszej poradni.


Kał

Pobieramy małą ilość do specjalnego pojemniczka pobranego wcześniej w naszej poradni.


USG jamy brzusznej

  • Na badanie należy zgłosić się na czczo. W przypadku, gdy odbywa się ono w godzinach popołudniowych, przynajmniej cztery godziny przed nim powstrzymać się od jedzenia.
  • Dieta w dniu poprzedzającym badanie (i w dni badania) powinna być lekkostrawna, pacjenci powinni trzy razy dziennie przyjmować po dwie kapsułki jednego z leków zmniejszających ilość gazów w jelitach (np.: Espumisan)
  • Na badanie należy zgłosić się z pełnym pęcherzem moczu.

Co najmniej 1 godzinę przed badaniem należy wypić dużą ilość płynu, więcej niż 500 ml. Ilość wypitego płynu i czas, po którym uzyskuje się wypełnienie pęcherza jest indywidualny dla każdej osoby, zależy od rodzaju płynu.

Badanie USG jest bezbolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania (nawet w ciąży).


Glukoza

Badanie stężenia glukozy we krwi na czczo wykonywane jest, gdy pacjent przynajmniej przez 8 godzin nic nie jadł i nie pił niczego oprócz wody. Tak jak badanie przygodnego stężenia glukozy we krwi, wykonywane jest poprzez pobranie próbki krwi i zmierzenie stężenia zawartej w niej glukozy w laboratorium.

Kontakt

z NZOZ Centrum Medyczne Vital Przychodnia Zdrowia


NZOZ Centrum Medyczne Vital
ul.Kwatery Głównej 46 lok. U1
04-294 Warszawa


Godziny pracy Centrum Medycznego Vital:
Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od godziny 8:00 do 18:00


Dojazd:
Warszawa, Grochów
Autobusy: 188, 202
przystanek "Podolska"

Tramwaje: 3, 9, 24
przystanek "Kwatery Głównej"


Rejestracja:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00

Punkt pobrań:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 11:00